Odalarımız

FİKA

Kısa bir mola

Bazen çam kokusunda, bazen denizin sesinde, bazen toprağın bereketi, bazen çiçeklerin içinde, bazen de eşsiz bir kahvededir ihtiyaç duyduğunuz mola…

İsveçlilere göre tam olarak başka dillere çevrilmesi mümkün olmayan bir kelime olan Fika, bir kahve molasından öte yavaşlama ve sakinleşmedir.

Gizemi, kiminle o anı paylaştığınızdadır. Bir ritüel, bir kavram veya bir ruh hali olabilir sizin için.

Genel olarak hayatın tadını çıkardığınız bir “mola”dır Fika’da sizi bekleyen! Kendi özel, gizli bahçesinde ihtiyaç duyduğunuz mola..

Yeniden görebilmek, duyabilmek ve hissedebilmek için verilen mola…

……………….

NESS

Hayata bir nefes

Yaşam kaynağımız olan nefesimiz; bedenimiz, ruhumuz ve zihnimiz arasında “eşsiz bir denge” kurma görevini üstleniyor. Hayatımızı değiştirmek ve “kendi ışığımızın parıldamasına izin vermek” de ancak bu dengeyi kurabilmemiz ile sağlanıyor.

Alış ve veriş seslerini zaman zaman duymazdan geldiğimiz nefesimiz, şifaya açılan bir kapı olduğu gibi kendimizi tanıma ve varlığımızı anlamlandırma sürecimize de eşlik ediyor.

Ness sabah yatağınızda, denizin eşsiz kokusu ve Kazdağlarının yemyeşil doğa manzarası içinde nefis bir sabaha merhaba diyebilmeniz için davet ediyor.

………………..

LAGOM

Kararında, dengeli ve sade bir yaşam

Bir anlamda dengeli yaşama felsefesi olan Lagom, kendimizi sevdiğimiz şeylerden mahrum bırakmadan, yeteri kadarla sade bir yaşam sürmeyi ifade ediyor. Ne ihtiyacımız olandan azıyla yetinmek ne de ihtiyacımız olandan fazlasını tüketmek; iki uç arasında bir denge bulmak olarak tanımlanabilir Lagom.

“Nasılsın?” diye sorulduğunda

“Ne yapalım? Koşturuyoruz” diye cevap veriyoruz…

Lagom size işte tam da burada eşlik ediyor. Koşuşturmadan, sakince…

Sabah odanın içine yayılan çam, zeytin ve çim kokusuna eşlik eden kuş sesleri size yavaşlamayı, durumdan keyif almayı, şimdi ve burada olabilmenin rahatlığını hissetmenizi hatırlatıyor.

Sürdürülebilir, dengede bir anlayışla hareket edebilmeyi…

…………………………

REEF

Derin maviliklerin içindeki saklı huzur

İtalya’dan sonra dünyanın ikinci kırmızı mercan bölgesi, içinde bulunduğumuz körfezimizde 40 metrelerde görebileceğiniz denizin yağmur ormanları olarak adlandırılan kırmızı mercan kayalıklarından ilham aldık.

Derin maviliklerin içine saklanmış kırılgan mercanlar gibi Assos’un gizemli yamacında saklı bir yuva Reef…

Geniş verandası, zeytin ağacının güven veren gölgesinde sizi sarıp, sarmalayan, uzaktan Ege’nin serin sularına göz kırpan, gece yakamoz eşliğinde kadeh kaldırdığınız anılara eşlik ediyor.

……………………….

LUNA

Gecenin rengi, aşkın ışığı

Ay, Luna’dır. O Güneş’in eşi, Dünya’nın kızkardeşi, gecenin, sihrin ve bilgeliğin temsilidir…

Kadim zamanlardan beri, Luna (Ay) hep yol gösterir bize. Onu duymak demek, geçmişin ve geleceğin döngüsünden çıkıp, gecenin en derinlerindeki bilgelik ışığını tanımaktır. Ay’la uyumlu olmak, insanın kendi doğasının en gizemli noktalarını açığa çıkarıp, onları tanımak ve bilmektir.

Ay, dişil enerjidir. Yaratıcı, akışta, kabulde, teslimiyet içinde, anın tadını çıkartan ve anla birlikte akabilmektir.

Luna, kalbinizin sesini duyabileceğiniz, size yol göstermesine izin vereceğiniz anlar yaşamanız için kapılarını açıyor…

……………………………………….

PERA

Karşı yakadan size gelen aşkın melodisi

Terasında tül perdeleri havalandıran, karşı kıyılardan, Midilli’den gelen rüzgarı ve melodisi ile sizleri konuk eden Pera…

Latince “karşı yaka”, “öte” anlamına gelen “Pera” (Πέρα), aşkın, umudun, huzurun simgesi. Ege’nin sabah esintisi ile güne başladığınız, doğanın içinde, sizi çok uzaklara götürecek Midilli manzarası…

Ve size hep gülümseyerek hatırlayacağınız anılarla, denizin ve çamların arasındaki konforu ile naif Pera…

……………………………………….